Przeciwpowodzi

Rękawy przeciwpowodziowe

Firma NOAQ Flood Protection AB przy udziale Szwedzkiego Urzędu Ratownictwa opracowała nowy rodzaj rękawa przeciwpowodziowego. Prostota obsługi, łatwość montażu i demontażu czynią go rewolucyjnym narzędziem w walce z powodzią. Szereg tub ze zbrojonego tworzywa sztucznego napełnia się powietrzem i łączy w postaci rękawa przeciwpowodziowego.

Spot Theme

Co wyróżnia rękaw przeciwpowodziowy NOAQ:

Wyjątkowo lekki Jego waga to zaledwie 0,3% odpowiadającego wału stworzonego z worków z piaskiem. Zajmuje niewiele miejsca i jest łatwy do przewiezienia.

Szybki montaż i demontaż Niewielka waga pozwala na szybki montaż i demontaż systemu. Dwie osoby są w stanie zamontować w ciągu jednej godziny rękaw przeciwpowodziowy o długości 60m.

Elastyczność stosowania Dzięki wytrzymałemu i elastycznemu materiałowi użytemu do produkcji rękawów mogą one być stosowane zarówno na powierzchniach utwardzonych jak asfalt czy beton jak również na łąkach, trawnikach i koronach wałów przeciwpowodziowych.

Bezinwazyjność Konstrukcja jak i materiał, z którego zbudowane są rękawy przeciwpowodziowe NOAQ zapewniają bezinwazyjność w stosunku do miejsca montażu. Rękaw nie niszczy podłoża, na którym jest rozkładany i nie wymaga dodatkowych, stałych elementów montażowych i kotwiących.

Stabilność posadowienia Dzięki fartuchowi przylegającemu do podłoża rękaw jest stabilny zarówno przy spokojnym przepływie jak i w przypadku rwącej i spiętrzonej wody.

Każdy rękaw przeciwpowodziowy NOAQ posiada podłużny fartuch, który jest dociskany do podłoża poprzez ciśnienie podnoszącej się wody. Dzięki temu wraz z napływem wody rękaw staje się na trwałe przymocowany do podłoża, podobnie jak wypełniony wodą basen dziecięcy na trawie.

10-metrowy odcinek rękawa o wysokości 75 cm zostaje osadzony na powierzchni siłą 10 ton wody, sam nie ważąc więcej jak 50 kg. Dzięki temu cały system może być z powodzeniem montowany, obsługiwany i na koniec demontowany jedynie przez 2 osoby.


 • System rękawów przeciwpowodziowych NOAQ ma wiele zalet w stosunku do metod tradycyjnych


 • Szybkie tempo montażu Lekkość i uniwersalność konstrukcji pozwalają na szybki montaż systemu niezależnie od warunków terenowych. Daje to możliwość ochrony większej ilości obiektów przy ograniczonych zasobach ludzkich i sprzętowych.

  Podwyższenie istniejących wałów przeciwpowodziowych

 • Mnogość zastosowań Dzięki różnej wysokości i długości rękawów oraz możliwości łączenia ich pod różnymi kątami otrzymujemy system, który można stosować w dowolnej konfiguracji odpowiadającej lokalnym potrzebom.

  Zabezpieczenie gospodarstw domowych

 • Brak wymagań względem podłoża Rękaw przeciwpowodziowy może być stosowany zarówno na żwirze, trawie jak i na asfalcie czy betonie.

  Ochrona nawierzchni drogowych przed rozmyciem.

 • Lekka i zwarta konstrukcja Nie niszczy terenu podczas montażu i użytkowania oraz nie wymaga ciężkiego sprzętu do instalacji i transportu.

  Zabezpieczenie dróg

 • Dostęp do materiałów montażowych Materiał do wypełnienia rękawa – powietrze, jak i materiał do umocowania go na miejscu – woda, są ogólnodostępne na miejscu.

 • Wielokrotnego użytku Zdemontowany, oczyszczony i wysuszony może być przez wiele lat magazynowany i wykorzystany podczas następnego zagrożenia powodziowego.

Nagrodzony!

Na Targach Technicznych w Sztokholmie rękaw NOAQ zdobył nagrodę w kategorii „Skarpa”.
W 2002 wygrał w konkursie BBC jako „Najlepszy wynalazek”.


DANE KONTAKTOWE


Przeciw Powodzi Sp. z o.o.

Plac Jana Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów

tel.: +48 502 307 441
tel.: +48 572 744 111
e-mail: info@przeciwpowodzi.pl
www: http://przeciwpowodzi.pl

© Copyright 2021, Przeciw Powodzi Sp. z o.o.