Przeciwpowodzi

HydroSnake

Wysoko efektywna bariera przeciwpowodziowa, alternatywa dla worków z piaskiem

HydroSnake jest bezpieczny i przyjazny dla środowiska.
Zawarta w nim masa wypełniająca i polimer absorbujący (SAP) są podobne do rozwiązań stosowanych w pieluchach. Hydrosnake może utrzymywać swoją objętość przez okres 3 miesięcy.

Dlaczego worki z piaskiem nie są najlepszym rozwiązaniem w ochronie przeciwpowodziowej?

Worki z piaskiem po raz pierwszy zastosowano w czasach Starożytnych Egipcjan i w niezmienionej formie przetrwały do dzisiejszych czasów. Siła robocza była tania, a dostęp do piasku nie stanowił problemu. W obecnych czasach magazynowanie, transport i układanie worków z piaskiem jest problematyczne i kosztowne. Woda powodziowa przynosi ze sobą zanieczyszczenia w postaci drobnoustrojów i substancji niebezpiecznych. Skażają one worki z piaskiem, a w konsekwencji powodują konieczność kosztownej utylizacji.

Jakie zalety ma stosowanie zestawów HydroSnake?

HydroSnake jest nowoczesną metodą tworzenia efektywnych barier ochrony przed wodą powodziową dla użytkowników indywidualnych i obiektów komercyjnych. Przed wykorzystaniem HydroSnake jest lekki, nie zajmuje dużo miejsca i można łatwo go magazynować. W przypadku kontaktu z wodą szybko się napełnia absorbując około 20 litrów wody i ważąc około 20kg. HydroSnake pozwala na ograniczenie zasięgu zagrożenia powodziowego. Jest idealny do zabezpieczania drzwi, magazynów, garaży oraz urządzeń mechanicznych. Zestawy HydroSnake mogą być układane jeden na drugim, bądź zginane w zależności od wymaganej ochrony.

Długość 145m
Szerokość 25cm
Absorpcja 15 – 20 litrów
Czas napełniania 2 – 3 minuty
Waga przed napełnieniem 0,5kg
Waga po napełnieniu 15 – 20kg
Wypełnienie SAP
Materiał nietoksyczny
Wysokość ochrony 5cm/zestaw
Długość zabezpieczenia 140cm/zestaw

Zdjęcia


DANE KONTAKTOWE


Plac Jana Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów

tel.: +48 502 307 441
tel.: +48 572 744 111
e-mail: info@przeciwpowodzi.pl
www: http://przeciwpowodzi.pl

© Copyright 2021, Przeciw Powodzi Sp. z o.o.