Przeciwpowodzi

Przenośne ścianki

Ścianka przeciwpowodziowa NOAQ jest wolnostojącą barierą powodziową zaprojektowaną do wykorzystania w obszarach zamieszkałych. Ścianka ma zastosowanie na twardych i równych powierzchniach takich jak asfalt czy beton.

Spot Theme

Zalety w stosunku do rozwiązań tradycyjnych:

Szybkie tempo montażu i demontażu Niewielka waga systemu pozwala nawet jednej osobie na szybką budowę zapory przeciwpowodziowej. Nie wymaga dodatkowych elementów montażowych, specjalistycznego sprzętu ani długotrwałego szkolenia z użytkowania.

Bezinwazyjność Materiał z którego zbudowane są przenośne ścianki nie wchodzi w reakcję ze środowiskiem, po oczyszczeniu może być ponownie wykorzystany. Nie niszczy podłoża i nie wymaga elementów łączących.

Stabilność posadowienia Konstrukcja zapewnia stabilne posadowienie bez dodatkowych elementów kotwiących.

Wielokrotnego użytku Wykorzystane tworzywo i sama budowa elementów umożliwia wielokrotne użytkowanie przenośnych ścianek.

Ścianki przeciwpowodziowe są montowane przez łączenie (zatrzaskiwanie) kolejnych elementów, które dodatkowo możemy umocnić klamrami. Łączenia można wykonywać z dokładnością +/-30 co daje nam elastyczność w tworzeniu łukowych murów oporowych. Dodatkowo istnieje możliwość wykorzystania elementów kątowych pozwalających na tworzenie ostrych załamań pod kątem 900. Dzięki zastosowaniu trwałego tworzywa sztucznego, wszystkie elementy mogą być łatwo zdemontowane po użyciu, oczyszczone i wykorzystane ponownie. W przypadku zniszczenia uszczelki może być ona z powodzeniem wymieniona na nowy element.

Tradycyjne wały zbudowane przy użyciu worków z piaskiem utrzymują się na miejscu pod własnym ciężarem. Przenośne ścianki NOAQ wykorzystują do tego celu ciężar napływającej wody powodziowej.

Podobnie jak w przypadku rękawów przeciwpowodziowych NOAQ, ścianki przeciwpowodziowe zatrzymują wodę powodziową wykorzystując jej ciężar. Zastosowanie odpowiedniego tworzywa pozwoliło na uzyskanie ścianek powodziowych wyjątkowo lekkich. Ciężar jednego elementu ścianki to zaledwie 6,3kg, co powoduje, że 1mb ścianki to zaledwie 6,9kg. Pomimo swojej niewielkiej wagi wysokie na 50cm ścianki przeciwpowodziowe pozostają stabilne nawet w przypadku, gdy woda powodziowa sięga ich górnej krawędzi.

Boxwall – ulotka informacyjna


DANE KONTAKTOWE


Przeciw Powodzi Sp. z o.o.

Plac Jana Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów

tel.: +48 502 307 441
tel.: +48 572 744 111
e-mail: info@przeciwpowodzi.pl
www: http://przeciwpowodzi.pl

© Copyright 2021, Przeciw Powodzi Sp. z o.o.