Przeciwpowodzi

Zabezpieczenia przeciwpowodziowe obiektów budowlanych

Systemy belkowe IBS są szeroko stosowane w Polsce w obiektach użyteczności publicznej, przedsiębiorstwach czy do zabezpieczeń gospodarstw domowych. Różne systemy montażu i wysokości zabezpieczenia pozwalają na indywidualne dostosowanie systemu dla każdego klienta.

Dlaczego worki z piaskiem nie są najlepszym rozwiązaniem w ochronie przeciwpowodziowej?

Worki z piaskiem poza koniecznością składowania materiału do ich przygotowania wymagają ciężkiej pracy zarówno przy napełnianiu jak i odpowiednim ułożeniu. Stają się przez to nieskutecznym zabezpieczeniem w przypadku nagłego zagrożenia powodziowego. Demontaż zabezpieczeń z worków również wymaga dużo pracy dodatkowo po przejściu fali powodziowej, działające jak filtr worki z piaskiem gromadzą wiele zanieczyszczeń i wymagają specjalnej utylizacji.Spot Theme

Oferujemy Państwu systemy barierowe firmy IBS służące bezpośredniej ochronie obiektów przed powodzią. Służą one bezpośredniej ochronie drzwi, okien czy bram przed napływającą wodą. Systemy te są stosowane w całej Polsce i Europie i zdały już egzamin w wielu kryzysowych sytuacjach. Są bardzo szybkim i pewnym sposobem zabezpieczenia się przed wodą powodziową, nieporównywalnie lepszym od klasycznych worków z piaskiem.

Bariery te składają się ze słupów końcowych montowanych na stałe przed ościeżnicą, w ościeżnicy albo we wnęce muru. Mogę być one zabezpieczone estetycznymi zaślepkami. W razie zagrożenia zaślepki są ściągane i pomiędzy słupy końcowe montuje się ręcznie lekkie belki aluminiowe. Każda belka jest taka sama i nie ma możliwości pomyłki w trakcie montażu. Na spodnią belkę montuje się uszczelkę przygruntową, która niweluje nierówności zapewniając maksymalną szczelność. Konstrukcja uszczelek w słupach końcowych powoduje, że system pod naporem wody dodatkowo się doszczelnia. Po założeniu ostatniej belki, na słupach końcowych montuje się klucze kompresujące, których dokręcanie powoduje kompresję uszczelki przygruntowej i dociskanie uszczelek między belkami. Te innowacyjne rozwiązania gwarantują całkowitą szczelność systemu, nawet pod naporem wody. Po ustąpieniu zagrożenia belki są wyjmowane, czyszczone, składowane i przygotowane do kolejnego użycia.

Aluminiowe opatentowane belki są bardzo lekkie i wytrzymałe. W ciągu maksymalnie kilku minut jedna osoba może zamontować skuteczne i niezawodne zabezpieczenie przeciwpowodziowe, które uchroni nasz dobytek przed zalaniem. Do tego system w przeciwieństwie do worków z piaskiem jest wielorazowego użytku oraz jest łatwy w magazynowaniu. Trwałość systemów IBS jest w zasadzie niemal nieograniczona, dzięki zastosowaniu wysokogatunkowych materiałów, które od lat są używane do ochrony przeciwpowodziowej. System można stosować dowolną ilość razy bez wymiany elementów.

Klapy i płyty

Do ochrony przed powodzią okien, świetlików czy otworów na poziomie gruntu, oferujemy Państwu specjalnie zaprojektowane do tego celu klapy i płyty firmy IBS. Te sprawdzone rozwiązania pozwalają w kilkanaście sekund zabezpieczyć różne otwory w budynku przed wdarciem się do nich wody powodziowej. Dzięki błyskawicznemu zastosowaniu, świetnie się sprawdzają w obronie przed podtopieniami, podczas np. opadów nawalnych.

Specjalny system zamknięć i uszczelka z wysokogatunkowego tworzywa gwarantują skuteczną ochronę przed wodą powodziową i podtopieniami. Ta prosta, ale bardzo skuteczna konstrukcja góruje nad innymi rozwiązaniami błyskawicznym montażem i szczelnością. W zależności od wymagań klienta, klapy i płyty mogą być montowane od wewnątrz albo z zewnątrz budynku.


DANE KONTAKTOWE


Przeciw Powodzi Sp. z o.o.

Plac Jana Kilińskiego 2
35-005 Rzeszów

tel.: +48 502 307 441
e-mail: info@przeciwpowodzi.pl
www: http://przeciwpowodzi.pl